Pelastustoimen suorittama viranomaisvalvonta

Arviointiryhmä

Pohjois-Suomen AVI: pelastusylitarkastaja, Mika Kurvinen, 0295 017 590, mika.kurvinen(at)avi.fi

Etelä-Suomen AVI: pelastusylitarkastaja, Markku Kirvesniemi, 0295 016 088, markku.kirvesniemi(at)avi.fi

Itä-Suomen AVI: pelastusylitarkastaja, Kai Horelli, puh. 0295 016 870, kai.horelli(at)avi.fi

Lapin AVI: pelastusylitarkastaja, Seppo Lehto, 0295 017 357, seppo.lehto(at)avi.fi

Lounais-Suomen AVI: pelastusylitarkastaja, Tero Kuusisto, 0295 018 009, tero.kuusisto(at)avi.fi

Lounais-Suomen AVI: johtaja, Ilkka Horelli, 0295 018 061, ilkka.horelli(at)avi.fi

Länsi- ja Sisä-Suomen AVI: pelastusylitarkastaja, Juha Vilkki, 029 501 8506, juha.vilkki(at)avi.fi

Pohjois-Suomen AVI: johtaja, Pasi Ryynänen, 0295 017 555, pasi.ryynanen(at)avi.fi